Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників 2018-2019

Проект «Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників»

Проект реалізовано за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду
(International Visegrad Fund)

Лідер проекту: ГО «Асоціація гірських провідників “Ровінь“», м. Львів
Партнери проекту:

Термін реалізації: березень 2018 – лютий 2019

Метою проекту є налагодження співпраці та посилення комунікації між гірськими рятувальниками та гірськими провідниками Івано-Франківської та Львівської областей (Україна), Прешівського краю (Словаччина), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), а також Єзерських гір (Чехія).

Проект створює і розвиває платформу для сталого діалогу та ефективної співпраці гірських провідників та рятувальників, що працюють у транскордонних гірських регіонах України, Словаччини, Чехії та Польщі для обміну інформацією та досвідом, передачі стандартів та найкращих практик у рятувальних та пошукових заходах в горах / печерах/ річках. Зібрана та поширена серед туристів та гірських провідників інформація про пошуково-рятувальні пункти, пункти швидкої допомоги, туристичні притулки в гірських районах України, Польщі, Словаччини, Чехії буде корисна туристам, які подорожують у Карпатах.

У рамках проекту здійснено наступне: 17.03.2018 р. проведено міжнародну конференцію з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні за участю представників партнерів проекту, а також ДСНС України, Гірської оперативно-рятувальної служби, “Туристсько-спортивної спілки України”, контрольно-рятувальних служб Львівщини, Закарпаття, Чернівецької області, Львівської ОДА та Івано-Франківської обласної ради, ГО «Туристичне Товариство Карпатські стежки», Туристично-спортивний клуб «Чорногора», «Хвилі Черемошу», КП «Муніципальна варта м. Івано-Франківськ», а також бізнесу та діючих гірських рятувальників. Загалом участь у конференції взяли понад 60 учасників.

За підсумками Міжнародної конференції розроблено Меморандум про співпрацю.
З повним текстом Меморандуму можна ознайомитись за посиланням: goo.gl/8Kbjed
Запрошуємо підписати Меморандум шляхом заповнення онлайн форми: https://goo.gl/forms/E8jXCh4l1WJ6QoHE2

Видано довідник з контактами пошуково-рятувальних пунктів, станцій медичної допомоги, гірських притулків в гірських районах: Львівської та Івано-Франківської областей України, Малопольського та Підкарпатського воєводств Польщі, Прешівського краю Словаччини, Єзерських гір Чехії. Завантажити довідник можна тут (https://www.rovin.com.ua/images/dovidnyk-20_12_2018.pdf).

Проведено низку почергових спільних навчань для 30 громадських рятувальників та гірських провідників в Польщі, Словаччині, Чехії та Україні:

  • у травні  2018 р. – Криніца-Здруй (Республіка Польща)
  • у липні 2018 р. – Спіська Стара Весь (Словаччина)
  • у вересні 2018 р. – Бедрихув (Чеська Республіка)
  • у грудні 2018 р. – Ворохта (Україна)