Активісти Гірського рятувального центру прибирали каскад водоспадів у селі Копачинці (фото)

Триває реалізація проєкту Еко-щит Дністра. Так, 17 жовтня волонтери ГО Гірський рятувальний центр провели чергову екологічну акцію з прибирання каскаду водоспадів у селі Копачинці, Городенківського району.

У цьому місці, врамках проєкту, буде встановлено спеціальну конструкцію – еко-щит, яка перешкоджатиме потраплянню сміття з потіка у ріку Дністер.

Це початок каскаду водоспадів, які утворив потічок, що прямує з Копачинців до Дністра. Разом з ним з села до другої найбільшої ріки в Україні несуться і побутові відходи та сміття. За участю місцевих активістів волонтери Гірського рятувального центру сьогодні вкотре збирали “скарби”. Непридатне для переробки сміття поїде на полігон, а пластик типу “2” після прання – до майстерні EcoREactive.

Погортайте фотографії з нашої еко-вилазки сьогодні: вода стає чистішою і прозорішою, рослини починають дихати, повітря наповнюється новими ароматами, природа оживає.

Ми розуміємо, що зараз ведемо боротьбу вже з наслідками людської еко-несвідомості. Поки що до кінця року в селі облаштуємо пункт для прийому відсортованих відходів, на початку потічка встановимо “вловлювач” сміття. А потім ще щось придумаємо.

Дякуємо за співпрацю і гостинність фермі “Покутський равлик“.

Довідково:

Проєкт “Еко-щит Дністра” впроваджується за Програмою підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізовує Асоціація ” ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» спільно з розвитку громад і територій України, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

Партнери: обласне комунальне підприємство «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».

Період реалізації: вересень – грудень 2020р.

Мета проєкту – збереження природоохоронних об’єктів в межах Дністровського регіонального ландшафтного парку.

Цільова територія – село Копачинці Городенківського району Івано-Франківської області.

Завдання проєкту:

  • зменшенням кількості стихійних сміттєзвалищ вздовж каскаду водоспадів;
  • облаштування відпочинкової зони в ур. Йванки на березі Дністра та еко-стежки до ферми Покутський равлик;
  • встановлення контейнерів для збору сортованого сміття в громаді;
  • видання оновленої карти Дністровського каньйону із місцями відпочинку та об’єктами природозаповідного фонду цього мікрорегіону.