Екологічні цінності закладаються в дитинстві і з ними дитина входить в доросле життя. Спираючись на цей меседж, команда ГО Гірський рятувальний центр 4 місяці натхненно працювала, сіючи зерна екологічної свідомості серед учнівської молоді, учасників гуртків та еко-таборів Івано-Франківської області в рамках реалізації ініціативи «Біо-Світ Гуцульщини».
Низький рівень екологічної культури сучасної молоді та відсутність розуміння необхідності гармонійних відносин з природою, відсутність почуття відповідальності за неї, як за основу життя на землі та необхідність формування у молоді свідомого виконання норм поведінки в природі стали основними проблемами, на які спиралась команда. Найкращий спосіб донести інформацію до дітей – зробити це в ігровій та цікавій формі, і саме через це для реалізації ініціативи було обрано формат еко-уроків з еко-квестами та розповсюдженням цікавих розмальовок.
За час реалізації екологічної ініціативи команда ГРЦ провела 6 еко-уроків для юних захисників довкілля:
04.09.2021 р. для учнів Підлузької гімназії Івано-Франківської міської ради;
06.09.2021 р. для учнів Снятинського ліцею «Інтелект» Снятинської міської ради Коломийського району;
09.09.2021 р. для вихованців Шешорської гімназії, учасників клубу «Юні лісові рейнджери» та географічно-краєзнавчого гуртка Рожнівського ліцею Косівського району;
22.09.2021 р. для учнів Вербовецької гімназії Косівського району;
24.09.2021 р. для учнів Початкової школи імені Софії Русової в м. Івано-Франківськ;
27.09.2021 для учнів Краснянського ліцею Надвірнянського району.
Впродовж уроків діти дізнались про рослинний і тваринний світ краю, вивчили еко-звички на кожен день та правила поведінки у природі а також взяли участь в еко-квесті «Слідами тварин». Волонтери ГО «Гірський рятувальний центр» ознайомили дітлахів з правилами сортування сміття, розповіли про чудернацьку еко-майстерню із переробки пластику EcoREactive та представили цікаві вироби із переробленого пластику. Розмальовка «Біо-Світ Гуцульщини», що була розроблена у партнерстві з Національним природним парком «Гуцульщина», не залишила байдужим жодного учня та стала настільною книгою, що нагадуватиме їм про основні постулати екологічного життя.
Окрім того, для більшого охоплення цільової аудиторії розмальовки було передано для поширення в Маєток Святого Миколая Національного природного парку «Гуцульщина», Надвірнянський туристично-інформаційний центр (м. Надвірна), ГО «Зелене серце Карпат» (с-ще Верховина) та Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Івано-Франківської міської ради.
Завдяки реалізації ініціативи понад 140 дітей розширили свої знання про унікальний біо-світ Карпат та загострили увагу на необхідності зберігати природу, дотримуватися еко-свідомого стилю життя. Проведені уроки мотивували учнів організовувати еко-акції з висадки зелених насаджень, прибирання стихійних сміттєзвалищ, запроваджувати практику сортування відходів та їх скерування для подальшого переробляння, що свідчить не тільки про підвищення рівня екологічної обізнаності, а й неабияке зростання екологічної свідомості.
Завдяки широкій промоції ініціативою та її результатами зацікавилась велика кількість жителів області. У комплексі, еко-просвітницькі заходи та демонстрування прикладів еко-свідомої поведінки, проведення еко-акцій, сортування та переробляння твердих побутових відходів впливають на підвищення рівня екологічної свідомості мешканців краю, особливо дітей. Окрім здійснених заходів, реалізація ініціативи допомогла знайти нових партнерів та розширити напрямки співпраці у сфері збереження довкілля, біорізноманіття та реалізації нових еко-ініціатив.
Ініціатива «Біо-Світ Гуцульщини» є частиною кампанії з підвищення обізнаності громадськості проекту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти», що реалізується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (www.huskroua-cbc.eu) на 2014-2020 роки.