«Біо-Світ Гуцульщини»

Екологічні цінності закладаються в дитинстві і з ними дитина входить в доросле життя. Спираючись на цей меседж, команда ГО Гірський рятувальний центр 4 місяці натхненно працювала, сіючи зерна екологічної свідомості серед учнівської молоді, учасників гуртків та еко-таборів Івано-Франківської області в рамках реалізації ініціативи «Біо-Світ Гуцульщини».
🤨Низький рівень екологічної культури сучасної молоді та відсутність розуміння необхідності гармонійних відносин з природою, відсутність почуття відповідальності за неї, як за основу життя на землі та необхідність формування у молоді свідомого виконання норм поведінки в природі стали основними проблемами, на які спиралась команда. Найкращий спосіб донести інформацію до дітей – зробити це в ігровій та цікавій формі, і саме через це для реалізації ініціативи було обрано формат еко-уроків з еко-квестами та розповсюдженням цікавих розмальовок.
🦸‍♂️За час реалізації екологічної ініціативи команда ГРЦ провела 6 еко-уроків для юних захисників довкілля:
🎖04.09.2021 р. для учнів Підлузької гімназії Івано-Франківської міської ради;
🎖06.09.2021 р. для учнів Снятинського ліцею «Інтелект» Снятинської міської ради Коломийського району;
🎖09.09.2021 р. для вихованців Шешорської гімназії, учасників клубу «Юні лісові рейнджери» та географічно-краєзнавчого гуртка Рожнівського ліцею Косівського району;
🎖22.09.2021 р. для учнів Вербовецької гімназії Косівського району;
🎖24.09.2021 р. для учнів Початкової школи імені Софії Русової в м. Івано-Франківськ;
🎖27.09.2021 для учнів Краснянського ліцею Надвірнянського району.
🤓Впродовж уроків діти дізнались про рослинний і тваринний світ краю, вивчили еко-звички на кожен день та правила поведінки у природі а також взяли участь в еко-квесті «Слідами тварин». Волонтери ГО «Гірський рятувальний центр» ознайомили дітлахів з правилами сортування сміття, розповіли про чудернацьку еко-майстерню із переробки пластику EcoREactive та представили цікаві вироби із переробленого пластику. Розмальовка «Біо-Світ Гуцульщини», що була розроблена у партнерстві з Національним природним парком «Гуцульщина», не залишила байдужим жодного учня та стала настільною книгою, що нагадуватиме їм про основні постулати екологічного життя.
🖌Окрім того, для більшого охоплення цільової аудиторії розмальовки було передано для поширення в Маєток Святого Миколая Національного природного парку «Гуцульщина», Надвірнянський туристично-інформаційний центр (м. Надвірна), ГО «Зелене серце Карпат» (с-ще Верховина) та Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Івано-Франківської міської ради.
🤩Завдяки реалізації ініціативи понад 140 дітей розширили свої знання про унікальний біо-світ Карпат та загострили увагу на необхідності зберігати природу, дотримуватися еко-свідомого стилю життя. Проведені уроки мотивували учнів організовувати еко-акції з висадки зелених насаджень, прибирання стихійних сміттєзвалищ, запроваджувати практику сортування відходів та їх скерування для подальшого переробляння, що свідчить не тільки про підвищення рівня екологічної обізнаності, а й неабияке зростання екологічної свідомості.
📣Завдяки широкій промоції ініціативою та її результатами зацікавилась велика кількість жителів області. У комплексі, еко-просвітницькі заходи та демонстрування прикладів еко-свідомої поведінки, проведення еко-акцій, сортування та переробляння твердих побутових відходів впливають на підвищення рівня екологічної свідомості мешканців краю, особливо дітей. Окрім здійснених заходів, реалізація ініціативи допомогла знайти нових партнерів та розширити напрямки співпраці у сфері збереження довкілля, біорізноманіття та реалізації нових еко-ініціатив.
Ініціатива «Біо-Світ Гуцульщини» є частиною кампанії з підвищення обізнаності громадськості проекту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти», що реалізується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (www.huskroua-cbc.eu) на 2014-2020 роки.