Еко-кампанія EcoREactive 2.0

В рамках Програми Прямої Допомоги (Direct Aid Program – DAP) Уряду Австралії у Карпатському регіоні розпочинає роботу проєкт «EcoREactive 2.0»*.

Проєкт спрямований на створення умов для збереження природи шляхом облаштування майстерні з переробки зібраного пластику** та перетворення його на вуличні меблі, які будуть розміщені в місцях загального відпочинку.

Проєкт «EcoREactive 2.0» запрошує команди від навчальних закладів, громад та установ і організацій Карпатського регіону долучитися до кампанії з порятунку природи, попередження утворення стихійних сміттєзвалищ та організації переробки пластику.

Для цього потрібно:
1) сформувати команду та заповнити реєстраційну форму за посиланням внизу;
2) організувати у своїй установі чи громаді збір пластику з позначкою «02» (кришечки від пляшок, тара від побутової хімії тощо);
3) надіслати його до майстерні EcoREactive (адресу якої буде надіслано на вашу е-пошту після заповнення реєстраційної форми; оплату послуг доставки забезпечує проєкт).

Перші 10 зареєстрованих команд, що зберуть і надішлють до 17 квітня (Український День навколишнього середовища (День довкілля)) не менше 15 кг пластику, отримають подарунки (в т.ч. лавки з переробленого пластику)! Команди, які назбирають менше 15 кг, будуть відзначені пам’ятними сувенірами.

Анкета для реєстрації на участь в еко-кампанії: https://forms.gle/apsqEaMkndxmPY757

Довідково: Чи знаєте ви, що приблизно 10 млн тон сміття потрапляють в Світовий океан щороку, а Чорне море – одне з найбільш забруднених на планеті?!*** Або, що в північній частині Тихого океану дрейфує так звана Велика тихоокеанська сміттєва пляма зі щільного масиву пластику та інших відходів площею, за різними підрахунками, 0,7-15 млн кв.км. Тобто, навіть за найоптимістичнішими оцінками, її розмір перевершує площу України на 20%.
Українські ж звалища щороку поповнюються приблизно на 11-15 мільйонів тонн сміття. Офіційних полігонів у нас близько 6-ти тис., а нелегальних, за різними підрахунками, – до 30 тис. Наразі сміттєзвалища займають 7% земель України. Уявити все накопичене в Україні сміття можна так — це 14 тисяч футбольних полів, на яких стоять 500 пірамід Хеопса.
* проєкт реалізовує ГО «Гірський рятувальний центр» спільно з ОКП «Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. Сергія Дідича»
** некомерційна ініціатива
*** за матеріалами проєкту ЄС / ПРООН «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи» (EMBLAS-Plus)