Гірський рятувальний центр долучився до круглого столу, присвяченого безпеці під час відпочинку на Дністрі (фото)

Безпека туристичних подорожей завжди була однією з найважливіших умов їх організації та здійснення. У періоди підвищеної небезпеки інтенсивність поїздок різко знижувалася і навпаки – безпечні умови для мандрівок стимулювали їх розвиток.

Саме питання безпеки туризму були в центрі уваги учасників круглого столу “Безпечний Дністер”, проведення якого ініціював Дністровський регіональний ландшафтний парк спільно з Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Добровільні рятувальники “Білий Слон” та ГО “Гірський рятувальний центр“.

У зустрічі, яка проводилась 20 квітня у кемпі “Білий Бізон” (с.Лука), також взяли участь представники відділу туризму Івано-Франківської ОДА (IF Tourism Office) , ДАРГ в Івано-Франківській області, туристичного бізнесу, органів місцевого самоврядування, організатори туризму та громадськість.

І, хоч метою обговорення було створення безпечних умов відпочинку та рекреації у Дністровському каньйоні та підготовка до туристичного сезону 2021, під час заходу учасниками домовилися розробити спільно конкретні рекомендації й заходи щодо:

  • забезпечення безпеки туристів, екскурсантів, які беруть участь у туристичних сплавах, походах, змаганнях щодо запобігання травматизму та нещасним випадкам;
  • підготовки безпечних маршрутів;
  • попередження та взаємодопомога при настанні надзвичайних ситуацій; –
  • організації спільних навчань та тренінгів;
  • збереження природи;
  • популяризації культури відпочинку серед туристів та місцевого населення;
  • облаштуванню відпочинкових зон та рекреаційних пунктів.

Ця зустріч стала ще одним кроком до співпраці у сталому розвитку, пріоритетної для придністерських громад галузі – туризму.