В рамках проєкту “Еко-щит” Дністра у Копачинцях провели еко-урок (фото)

Урок екологічної свідомості для учнівської молоді с.Копачинці Городенківського району 24 вересня провели партнери проєкту «Еко-щит Дністра» (волонтери Гірський рятувальний центр та адміністрація Дністровський регіональний ландшафтний парк).

Дітлахам розповіли про важливість збереження навколишнього середовища, наслідки недбалого ставлення до природи, шкідливий вплив сміття на флору, фауну і людину.

Завдання уроку: зосередження уваги на власній поведінці по відношенню до природи та відповідальності за стан довкілля та розуміння його проблем; залучення молоді до природоохоронних ініціатив та дослідження рідного краю; формування звичок зменшувати, сортувати й переробляти відходи.

Під час еко-уроку презентували нашу ініціативу «Рятувальники для природи», завдання і мету проєкту «Еко-щит Дністра» та закликали до спільного впорядкування каскаду водоспадів з Копачинців до берега Дністра.

Також, команда проєкту оглянула локацію, де незабаром буде встановлений «еко-щит» для затримування побутового сміття під час паводків на місцевому струмку, з якого починається каскад мальовничих водоспадів.

Проєкт “Еко-щит Дністра” впроваджується за Програмою підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізовує Асоціація ” ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» спільно з розвитку громад і територій України, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

В рамках проекту до кінця року працюватимемо над зменшенням кількості стихійних сміттєзвалищ вздовж каскаду водоспадів, облаштуємо відпочинкову зону в ур. Йванки на березі Дністра та еко-стежку, встановимо контейнери для збору сортованого сміття в громаді, видамо оновлену карту Дністровського каньйону із місцями відпочинку та об’єктами природозаповідного фонду цього мікрорегіону.