Рятувальники для природи

Мета проекту: залучення громади та волонтерів до захисту і збереження природоохоронних територій в межах Дністровського регіонального ландшафтного парку Івано-Франківської області та сформувати розуміння у місцевих мешканців щодо нових можливостей, пов’язаних із сталим розвитком туризму на території парку.

Еко-команда на Дністрі, серпень 2018

Партнер проекту – обласне комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».

Завдання проекту:

  • Підвищити розуміння мешканців сільських громад Городенківського та Тлумацького районів щодо доцільності та переваг функціонування Дністровського регіонального ландшафтного парку.
  • Створити умови для здійснення заходів із збереження біорізноманіття Дністровського каньйону.
  • Сприяти розвитку екологічної обізнаності населення цільової аудиторії.
  • Сприяти сталому розвитку території шляхом популяризації еко-туристичного потенціалу регіону та активізації розвитку різних видів еко-туризму (рафтинг, вело- пішохідний, геотуризм).

У рамках проекту:

  • Проведено еко-просвітницьку кампанію в селах вздовж ріки Дністер – організовано 5 круглих столів для обговорення питань сталого розвитку території парку, налагодження співпраці в сфері охорони навколишнього середовища.
  • Організовано екоакцію з прибирання берегів Дністра.
  • Прочищено еко-стежку до водоспаду «Дівочі сльози» та два джерела питної води на стежці.
  • Видано карто-схему про Дністровський каньйон з інформацію про природоохоронні об’єкти, туристичну інфраструктуру, пам’ятки природи тощо (1000 примірників, укр./англ.мови).

Проект «Рятувальники для природи» реалізовано з липня по вересень 2018 року в рамках впровадження «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України» Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Нагородження. м. Київ, лютий 2019

Натхненниця проекту Наталія Гасюк у лютому 2019 році була нагороджена Фондом Ів Роше другою премією національного конкурсу програми «Земля жінок». Кошти премії спрямовані на продовження започаткованих ініціатив проекту у 2019 та 2020 роках.