SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа

З початком нового року з 1 січня 2020 року за співфінансування Європейської Комісії розпочинається реалізація проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа».

Проєктом створюється Платформа співпраці між організаціями громадянського суспільства та місцевими органами влади з метою вирішення пріоритетних завдань, пов’язаних із безпекою та порятунком у Карпатах.
Проєкт має на меті об’єднати гірських громадських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей та запропонувати механізм залучення волонтерів для пошуку та порятунку людей в Карпатах.

В рамках реалізації проєкту передбачено низку заходів, спрямованих на встановлення діалогу між владою та громадянським суспільством, щоб усунути існуючі проблеми та здійснити реальні кроки щодо підвищення безпеки в горах. Такими заходами будуть:

• Конференції з метою об’єднання всіх зацікавлених сторін, побудови співпраці та розробки ініціатив, створення механізмів щодо залучення волонтерів до пошуку та порятунку людей у горах, налагодження співпраці між представниками громадськості та влади;
• Створення та облаштування регіональних громадських навчальних центрів у селі Довге (Львівська область) та м. Ворохта (Івано-Франківська область) для навчання гірських рятувальників у реальних умовах – забезпечити підготовку громадських рятувальників на постійній основі;
• Серія спільних навчань гірських рятувальників та підвищення рівня їх кваліфікації відповідно до узгодженої програми, що включатимуть навчання з рятування на гірських річках; тренінги по наземному пошуку (LandSar); навчання з порятунку на місцевості зі складним рельєфом; зимові навчання;
• Практична підготовка та стажування гірських рятувальників в Польщі на базі Гірського Добровільного Загону Рятування – Група Криніцка;
• Для представників національних природних парків / заповідників, залучених до співпраці з рятувальними групами, будуть організовані два круглі столи з питань співпраці та безпеки.
• Для оперативної роботи буде створено мобільний додаток, електронні бази даних небезпечних місць, туристичних притулків, рятувальних пунктів, медичних установ, туристичних маршрутів у Карпатах.
Всі партнери разом сформують мережу рятувальників у Карпатах. Приєднання до мережі дозволить швидко реагувати на надзвичайні ситуації та забезпечить безпеку на пішохідних маршрутах Чорногори, Горган, Бескидів, що охоплюють близько 120 кв. км. Ці гори відвідують тисячі туристів на рік, включаючи іноземних, що звикли до безпеки в країнах ЄС.

Усіх, кому небайдужа тема безпеки в горах, запрошуємо до співпраці!

Тривалість проекту 32 місяці.

Партнери проекту:
– ГО „Асоціація гірських провідників «Ровінь»” (Львівська область)
Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді
Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Польща)
– ГО «Гірський рятувальний центр» (Івано-Франківська область).

Сторінка проекту на Facebook
Фінансується European Union in Ukraine

Приєднатись до волонтерського руху та мережі гірських рятувальників-волонтерів запрошуємо шляхом підписання МЕМОРАНДУМУ 

http://forms.gle/sJR7tSrLTXJegu1M8

______________________________________________
анонси/ оголошення Проєкту SWIFT:

01.01.2021 Ознайомитись з “ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ МЕРЕЖІ ГІРСЬКИХ ГРОМАДСЬКИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ-ВОЛОНТЕРІВ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ” можна тут.

——————–
14.08.2020 у селищі Верховина Івано-Франківської області відбудеться круглий стіл з питань співпраці між громадськими рятувальниками (рятувальниками-волонтерами) та адміністраціями об’єктів ПЗФ, туристичних курортів, організаторами активного відпочинку в Карпатах. З приводу участі в круглому столі запрошуємо зголошуватися в офіс ГРЦ. Кількість місць обмежена. Круглий стіл відбудеться в рамках реалізації проекту SWIFT.
——————
повторно – процедура торгів без публікації «Купівля мікроавтобуса на 9 місць». Зацікавлених запрошуємо звертатись в офіс ГРЦ за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 67 або надсилати запит на е-пошту: ngo.mrc@gmail.com для отримання технічного завдання. 
—————-
актуально до 14.02.2020 р. – ГО “Гірський рятувальний центр” оголошує процедуру торгів без публікації – серед юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на «Купівлю мікроавтобуса на 9 місць». Усіх зацікавлених взяти участь у конкурсі у період з 15.01.2020 року до 14.02.2020 року (протягом 30 днів процедури торгів без публікації) звертатись в офіс ГО “Гірський рятувальний центр” за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 67 або надсилати запит на е-пошту: ngo.mrc@gmail.com для отримання технічного завдання.