У Франківську стартують щотижневі руханки під відкритим небом (фото)

В Івано-Франківську стартує ініціатива «П‘ятниця. Перезавантаження», покликана зробити жителів фізично активними.

Організатори, серед яких франківський медуніверситет, коледж фізичного виховання, центр туризму і краєзнавства й гірський рятувальний центр, пояснюють, мета руханок – подолати наслідки ізоляції під час пандемїї, пише «Галка». До прикладу, дистанційне навчання зменшило можливості для фізичної діяльності та спорту.

Керуючий справами Івано-Франківської облради Михайло Королик пояснює – за карантин люди ослабли як морально, так і фізично.

«Карантинні обмеження спричинили закриття спортклубів. Населення не має великих можливостей для спілкування просто неба та фізичних навантажень на свіжому повітрі. Тому це є хороший проєкт», – каже Королик.

За словами заступника міського голови Івано-Франківська Петра Шкутяка, фізкультура доступна для всіх. Крім того, це соціалізація, якої жителям бракує.

«Перша руханка співпадає з днем міста (7 травня – ред.). Сам буду долучатися й всіх закликаю», – зазначає Шкутяк.

Як відзначила кураторка проєкту Наталія Гасюк, це дуже поширена практика за кордоном.

«Сподіваюся, що ми (організатори – ред.) не вийдемо на руханку самі. Доєднуйтеся до нас», – закликала франківців Гасюк.

Вона висловила сподівання, до цей новий позитивний момент триватиме у Франківську роками. До слова, розроблений комплекс вправ допоможе реабілітувати легеневу систему людям, які перехворіли коронавірусом.

«Перший місяць – для людей, які майже ніколи не займалися спортом. З часом навантаження збільшуватиметься, втім можна й без спортивної форми приходити, адже вправи не будуть складними», – пояснює кураторка проєкту від Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання Світлана Оришко.

Організатори підкреслюють, на місці проведення руханок буде намет, де можна перевдягтися, а також автобус, який зможе доставити до лікувального закладу, якщо комусь стане зле.

Франківців кличуть на руханки щоп‘ятниці на площу «Бастіону» починаючи з травня. Заняття триватимуть з 17:00 до 17:45. Руханки проводитимуть до вересня.

Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Британської Ради в рамках проєкту «Активні громадяни».