Активісти ГО “Гірський рятувальний центр” проходять навчання у Словаччині (фото)

З 18 по 22 лютого 2020 року, в рамках проєкту “Розвиток Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників”, що фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом (International Visegrad Fund), прикарпатські громадські гірські рятувальники разом із колегами із Львівщини, а також рятувальниками з Польщі, Чехії та Словаччини, проходять навчання у Високих Татрах (Словаччина).

Навчання передбачають обмін інформацією та досвідом при пошуково-рятувальних операціях у гірській місцевості взимку і включають як теоретичні так і практичні завдання.

Перший день навчань був присвячений опрацюванню теоретичних знань щодо пошуково-рятувальних робіт при сходженні лавин. Наступного дня учасники навчань вирушили у скітур-подорож в мальовничу ділянку Словацьких Татр – Велику Студену Долину. Тут відбулися відпрацювання навичок по роботі з біпером, перевірка снігового покрову на лавинну безпеку тощо. А в кінці – шалений фрірайд засніженими схилами.

Про проєкт Розвиток Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників” , що фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом (International Visegrad Fund):

Лідер проєкту: ГО «Асоціація гірських провідників “Ровінь”», м. Львів

Партнери проєкту:

Термін реалізації: жовтень 2019 – вересень 2020

Метою проєкту є розвиток Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників, створеної в рамках проекту, підтриманого Вишеградським фондом у 2018 році, для сталого діалогу та ефективної співпраці між гірськими рятувальниками (державними та громадськими), які працюють в транскордонному гірському регіоні Словаччини, України, Польщі та Чеської Республіки.

Проєктом передбачено організацію спільних навчань і тренінгів в кожній із залучених країн. Це дозволить розробити спільні дії в надзвичайних ситуаціях: лавини, гірські повені тощо; створить механізми обміну інформацією (попередження аварій, реагування, допомога).