Волонтери ГРЦ долучилися до тактико-спеціальних навчань щодо порятунку людей на водних об’єктах (фото)

3 червня працівники Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області спільно із співробітниками Обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” та громадською організацією “Гірський рятувальний центр” провели навчання на березі річки Дністер.

Під час навчань були відпрацьовані рятувальні роботи на водних об’єктах з використанням універсального транспортного засобу снігоболотохода “БОГУН”, рятувального катамарану, надувного човна та засобів порятунку людей на воді” .

Згідно тактичного задуму навчань: чоловік, який ловив рибу в районі села Підвербці, на річці Дністер, побачив, що перекинувся пліт з людьми. В результаті перекидання плоту у воді знаходяться люди. Рибалка повідомив службу порятунку за номером телефону ” 112” про ситуацію, яка трапилась.

До місця виклику прибув особовий склад чергового відділення державної пожежно-рятувальної частини №13 на автомобілі АРА-М. Приготувавши все необхідне обладнання, рятувальники сіли у човен та направились до постраждалого, який знаходився найближче до берега. За допомогою засобів порятунку постраждалих на воді рятувальники провели заходи щодо порятунку рибалки. Також до місця події прибули рятувальники пошуково-рятувального відділення спеціалізованої пошуково-рятувальної частини із катамараном та снігоболотоходом “БОГУН”.

По прибуттю до постраждалих, рятувальники через задній відсік снігоболотохода «БОГУН» витягли одного постраждалого на борт снігоболотохода.

Волонтери Громадської організації «Гірський рятувальний центр», відпочиваючи на річці Дністер в районі с. Незвисько, побачили ситуацію, що склалася, прибули до штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, повідомили, що вони мають рятувальний катамаран та можуть долучитись до проведення рятувальних робіт.

Отримавши засоби зв’язку, перейшли в розпорядження гірських рятувальників, та на борт катамарана витягли постраждалих з води і транспортували до берега, де їх вже очікували медичні працівники.

В той же час, до місця події прибули водолази групи водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини з моторним човном та водолазним спорядженням, котрі на човні направились до місця, де востаннє бачили зниклу особу. Виявивши постраждалого, “робочий” водолаз подав сигнал “страхуючому” водолазу та швидко підняв його на поверхню води. Припливши до берега, умовного потопельника передали медикам.

В результаті проведених заходів, умовні постраждалі врятовані та доставлені на берег,всі хто залучався до рятувальної операції спрацювали професійно та злагоджено, мета навчань досягнута.

На завершення навчань, перший заступник начальника ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Ігор Оксентюк та керівник Обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” – Михайло КОВТУН підписали Меморандум про співпрацю, з метою ефективної співпраці із залученням особового складу та працівників комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” до спільних дій щодо передбачення, запобігання та реагування на надзвичайні ситуації у Дністровському каньйоні в межах Івано-Франківської області.

Також в ході заходу було підписано “План взаємодії між Спеціалізованою пошуково-рятувальною частиною Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області з Громадською організацією «Гірський рятувальний центр» з метою реагування на надзвичайні ситуації та проведення пошуково-рятувальних (аварійно-рятувальних) та інших невідкладних робіт в гірській, лісовій місцевості, печерах, гірських річках Івано-Франківської області.

Для присутніх на заході дітей було організовано цікаві конкурси та вікторини з питань безпеки життєдіяльності,за які діти отримали цікаві сувеніри та подарунки від рятувальників.