У центрі Франківська встановили контейнер для збору пластикових кришечок (ФОТО)

Контейнер у вигляді серця символічно встановили на День закоханих у центрі міста, біля скверу Міцкевича. Сюди франківці можуть приносити пластикові кришечки, з яких потім у майстерні EcoREactive будуть робити пластикові вуличні меблі. Це ініціатива команди волонтерів «Гірський рятувальний центр», пише Репортер.

За словами координаторки проєкту EcoREactive Наталії Гасюк, ці кришечки переробляються у майстерні на території Локомотиворемонтного заводу. І там їм дають шанс знову служити людям.

За два роки наша команда вже переробила близько двох тонн пластику, – говорить Наталя Гасюк. – Цей пластик ми повернули у громади Івано-Франківщини та Львівщини у вигляді наборів для лавок. Сьогодні вже 25 лавок служать на дитячих майданчиках та в місяцях громадського відпочинку. Для того, аби люди могли мати місце, куди приносити ці кришечки, ми зробили такий спеціальний контейнер. Вирішили приурочити до Дня закоханих. Ми собі для себе його назвали – «Зелене серце природи».

 

Для переробки підходять усі кришечки типу HDPE або PEHD (2). Це кришечки від пластикових пляшок, а також ємкості від побутової хімії та косметичних засобів.

Якщо ви побачили пластикову тару з викарбуваним трикутником, всередині якого є цифра «2», вона підлягає переробці.

Волонтери будуть періодично забирати кришечки на переробку. А після перемоги, відновлять екскурсії в майстерню, аби люди побачили як пластик, який 500 років може розкладатися у природі, а може повернутись і бути корисним.

Допомагали зі встановленням контейнера працівники Івано-франківської міської аварійно-рятувальної служби (МАРС).

З волонтерами ми співпрацюємо близько двох років і за цей час наші працівники зібрали понад 10 кг кришечок і не тільки, а й пластику типу «2», – говорить працівник служби Олег Лемчак. – Передали їм, бо вони роблять корисну справу для міста. Тепер відгукнулися на прохання виготовити й встановити контейнер для збору кришечок. Поставили його у такому місці, де ходить багато людей. Закликаю усіх мешканців і гостей міста не викидати кришечки у смітник, а саме сюди.

Одразу після встановлення контейнера, його вже почали заповнювати. Люди принесли кришечки, які вони назбирали вдома. Серед них і Оксана Моспанюк. Має пів торби кришечок.

Ми й на роботі з колегами вже давно збираємо кришечки, відколи дізналися про цю ініціативу та майстерню, – говорить Моспанюк. – Вони переробляють пластик, і це дійсно буде зменшувати негативний вплив на довкілля. І зрештою, наших дітей треба вчити сортуванню сміття.