На “Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі” оживає екологічна ініціатива. Тут із вживаного пластику (поліетилен високої щільності, PEHD (HDPE)) робитимуть лавочки для міста. Таким чином убивають навіть не двох, а трьох зайців: пластик отримує друге життя, місто – лавочки, а полігон з переробки сміття – менше навантаження.
Наталка Гасюк – координатор ініціативи EcoREactive – каже, що вони часто організовували різні екологічні акції, прибирання, збирання сміття, під час яких думали що далі з цим всім робити.
«Поки починаємо з пластику типу 2 (поліетилен високої щільності). Це кришечки, тара, упаковка від побутової хімії: шампуні, бальзами, миючі рідини. Вони широко використовуються як у спеціалізованих галузях, так і в домашньому вжитку. Тому ми починаємо із того, що переробляємо ці продукти і будемо виготовляти лавки. Вже зараз закуповуємо термо-прес і з травня зможемо приступати до роботи. Цикл переробки пластику від кришечок, подрібнення, сортування і виготовлення таких конструкцій», – говорить пані Наталя.
І зазначає: щоб переконатися, чи підходить пластик, достатньо поглянути на маркування на дні. Якщо там цифра 2 – тоді годиться. Здавати можна в SortSmart, а можна в спеціальні тубуси. Після початку виробництва на ЛРЗ також сформують графік прийому такого пластику.
Подобається еко-ідея і очільнику міста Руслану Марцінківу.
«Це дуже хороша ініціатива – виробництво екологічних лавочок із вторинної сировини. Починаємо «обживати» завод такими невеликими і креативними виробництвами.