Запрошуємо! У Верховині для волонтерів-рятувальників пройдуть навчання з порятунку на гірській ріці

З 14-18 липня 2021 р. відбудуться спільні навчання гірських рятувальників на гірських річках та водах зі швидкою течією. Місце проведення – Верховина, ріка Черемош.

Професійні та громадські гірські рятувальники, представники державних служб з надзвичайних ситуацій Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, волонтери та члени громадських організацій, спортивних та туристичних клубів України; інструктори з туризму, гірські провідники спільно беруть участь у навчально-тренувальних рятувальних роботах на гірських річках та водах зі швидкою течією.

В навчальній програмі: пересування у водному середовищі; прийоми, що застосовуються при рятуванні на воді; порятунок та самопорятунок на гірських річках; імпровізовані техніки та спеціалізоване обладнання і спорядження; техніка маневрування;  рятувальні роботи на штучних та природних водотоках; мотузкові прийоми, що використовуються для порятунку на гірських річках.

Навчання відбудуться за участі тренерів-експертів з Гірської добровільної пошуково-рятувальної служби – Група Криніцка (Польща) (Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupa Krynicka) за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також з Гірської служби Чеської Республіки (Єзерські гори) (Horská služba ČR o.p.s. (Jizerske hory), Гірської рятувальної служби Пенінського національного парку (Словаччина) (Horská služba Pieninského národného parku) за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду International Visegrad Fund.

Долучитися можна, заповнивши анкету за посиланням.

Довідкова інформація:   

Проєкт «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» створює платформу співпраці гірських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей і впровадження нових методів пошуку та порятунку людей в Карпатах. 

Саме для вирішення пріоритетних завдань, пов’язаних із безпекою та порятунком людей в гірській місцевості працює команда проєкту «СВІФТ: Карпатська пошуково-рятувальна мережа», що фінансується Європейським Союзом.

В рамках проєкту створюється платформа співпраці  між громадськими організаціями та місцевими органами влади, професійними гірськими рятувальниками та добровільними (волонтерами) для надання швидкої та якісної допомоги в Карпатському регіоні. 

Проект стосується питань особистої безпеки місцевого населення та туристів Карпатського регіону. Щорічно в регіон з туристичною метою прибуває понад 4 мільйони людей. Піші походи, мандрівки на велосипедах, рафтинг на байдарках стають все більш популярними. Недотримання правил безпеки в горах, зміна погодних умов, недостатнє покриття телефонних мереж призводять до надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пошуком та рятуванням людей. Мережа підготовлених громадських пошуково-рятувальних груп у Карпатах, оснащена необхідним обладнанням слугуватиме для подолання загальних проблем та швидкого реагування на надзвичайні ситуації; підвищення безпеки на всій території Карпатського регіону.

Ініціаторами проекту є ГО „Асоціація гірських провідників «Ровінь»”  (Львівська область) в партнерстві з ГО «Гірський рятувальний центр», Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (Івано-Франківська область) та Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Польща).


Фінансується European Union in Ukraine,  International Visegrad Fund