Відбулася конференція в рамках проєкту “SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа” (фоторепортаж)

2-4 грудня, в рамках проєкту “SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа“, у Львові пройшла конференція “Волонтери Карпатської пошуково-рятувальної мережі задля безпеки та порятунку людей у Карпатах. Шлях та методи співпраці з ДСНС”.

Команда Гірського рятувального центру презентувала діяльність з реалізації спільного проєкту на території Івано-Франківщини, співпрацю із партнерами з Чернівецької області, взаємодію із Головним управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області, громадськими організаціями та адміністраціями об’єктів природного заповідного фонду (національними та регіональними природними парками), залучення волонтерів до заходів реагування на надзвичайні ситуації.

 Асоціація гірських провідників “Ровінь” представила керівникам ДСНС чотирьох карпатських областей розроблену в рамках проекту інформаційну систему з мобільним додатком “Порятунок”. Метою даної інформаційної системи є визначення координат потерпілого та негайне надсилання їх черговим рятувальникам , що суттєво вплине на підвищення рівня безпеки подорожуючих у гірській місцевості.
Допоміжним засобом для порятунку в горах є розроблений мобільний додаток «Порятунок» для кожного, хто вирушає в гори та дбає про власну безпеку.
Український аналог польського мобільного додатку “Ratunek” є простий та легкий у користуванні. У випадку надсилання сигналу SOS завдяки чітким координатам додаток дозволяє оперативно скоординувати дії рятувальників та скоротити час пошуку.