З 13.11. по 17.11.2019 р. в Криниці-Здруй, Малопольське воєводство, Республіка Польща проходять навчаннях громадських та професійних гірських рятувальників та провідників. Захід відбувається спільно з гірськими рятувальниками Польщі, Чехії та Словаччини в рамках проекту «Розвиток карпатської платформи співпраці гірських рятувальників» , за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.
Успіх рятувальних операцій залежить від планування, аналізу поведінки “блудника”, розуміння його психології, організації пошукових робіт і вміння використовувати спеціалізовану техніку і навіть комп’ютерні програми (крім звісно ж, знання території).
Насичений день. Гірські рятувальники сьогодні відпрацьовували метод пошуку зниклої особи методом “швидкої трійки”. Штаб і пошукові групи застосовували здобуті знання на практиці. Вночі робити це непросто, але для засвоєння матеріалу досить результативно.
Спільні навчання польських, чеських, словацьких та українських колег відбуваються на базі Grupa Krynicka GOPR в рамках проекту, партнером в якому є Гірський рятувальний центр, за підтримки International Visegrad Fund
Про проект:
Проект «Розвиток карпатської платформи співпраці гірських рятувальників» впроваджується Асоціацією Гірських Провідників “Ровінь” та партнерами: ГО “Гірський рятувальний центр” (м. Івано-Франківськ), Grupa Krynicka GOPR (Польща), Horská služba Pieninského národného parku (Словаччина), Horská služba ČR (Чехія).
Метою проекту є розвиток Карпатської платформи співпраці гірських рятувальників, створеної в рамках попереднього проекту, підтриманого Вишеградським фондом, для сталого діалогу та ефективної співпраці між гірськими рятувальниками (державними та громадськими), які працюють в транскордонному гірському регіоні Словаччини, України, Польщі та Чеської Республіки.
Конкретними цілями проекту є:
- обмін інформацією та досвідом при пошуково-рятувальних операціях та заходах;
- передача стандартів та передового досвіду в пошуково-рятувальних заходах у горах / печерах / річках;
- створення безпечних умов для туристів та місцевих жителів шляхом розширення мобільного додатку «Саморятівник».
Проектом передбачено організацію спільних тренінгів в кожній із країн. Це дозволить розробити спільні дії в надзвичайних ситуаціях: лавини, гірські повені тощо; створить механізми обміну інформацією (попередження аварій, реагування, допомога). Уже зібрана в рамках попереднього проекту інформація про пошуково-рятувальні пункти, пункти надання першої допомоги, туристичні притулки в гірських регіонах Чехії, Польщі, Словаччини та України у вигляді баз даних буде розміщена у мобільному додатку «Саморятівник».