Запрошуємо! У Карпатах пройдуть навчання для рятувальників-волонтерів

З 02 по 06 червня 2021 року відбудуться спільні навчаннях гірських рятувальників на місцевості зі складним рельєфом (скелі) , які будуть відбуватись на базі навчально-тренувального центру гірських провідників та рятувальників в селі Довге, Східницька ОТГ, Дрогобицький район, Львівська область.

Практичні заняття в рамках проекту забезпечать підвищення кваліфікації державних та неурядових рятувальних працівників та розвиток здатності ефективно брати участь у спільному реагуванні на виниклі ризики.

Тривалість навчань 5 днів/4 ночі.

Порядок тренувань: використання аварійно-рятувальної техніки та спорядження рятувальними службами, що працюють у високогір’ї.

Навчання відбудуться за участі тренерів-експертів з Гірської добровільної пошуково-рятувальної служби – Група Криніцка (Польща) (Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupa Krynicka) та  Гірської служби Чеської Республіки (Єзерські гори) (Horská služba ČR o.p.s. (Jizerske hory), Гірської рятувальної служби Пенінського національного парку (Словаччина) (Horská služba Pieninského národného parku).

Всі витрати на проживання, харчування та послуги тренерів-експертів покриваються з коштів Європейського Союзу в рамках проекту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» та Міжнародного Вишеградського Фонду.

Долучитися до навчань можна, звернувшись за електронною адресою ngo.mrc@gmail.com.

Довідкова інформація:   

Проєкт «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» створює платформу співпраці гірських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей і впровадження нових методів пошуку та порятунку людей в Карпатах. 

Саме для вирішення пріоритетних завдань, пов’язаних із безпекою та порятунком людей в гірській місцевості працює команда проєкту «СВІФТ: Карпатська пошуково-рятувальна мережа», що фінансується Європейським Союзом.

В рамках проєкту створюється платформа співпраці  між громадськими організаціями та місцевими органами влади, професійними гірськими рятувальниками та добровільними (волонтерами) для надання швидкої та якісної допомоги в Карпатському регіоні. 

Проект стосується питань особистої безпеки місцевого населення та туристів Карпатського регіону. Щорічно в регіон з туристичною метою прибуває понад 4 мільйони людей. Піші походи, мандрівки на велосипедах, рафтинг на байдарках стають все більш популярними. Недотримання правил безпеки в горах, зміна погодних умов, недостатнє покриття телефонних мереж призводять до надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пошуком та рятуванням людей. Мережа підготовлених громадських пошуково-рятувальних груп у Карпатах, оснащена необхідним обладнанням слугуватиме для подолання загальних проблем та швидкого реагування на надзвичайні ситуації; підвищення безпеки на всій території Карпатського регіону.

Ініціаторами проекту є ГО „Асоціація гірських провідників «Ровінь»”  (Львівська область) в партнерстві з ГО «Гірський рятувальний центр»Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (Івано-Франківська область) та Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Польща).


Фінансується European Union in Ukraine,  International Visegrad Fund