ЄС фінансує створення Карпатської пошуково-рятувальної мережі – у Ворохті пройшли лавинні навчання (фото)

З кожним новим сезоном лавинна безпека стає все більш популярною темою. Це пов’язано з тим, що з’являється більше хорошого спорядження, вдосконалюються технології і дедалі більше людей виїжджають за межі маркованих безпечних трас. Загалом це позитивна тенденція, але, на жаль, кількість інцидентів також зростає.

В українських Карпатах лавини — доволі поширене явище, і сходять вони там чи не щодня.

Бути обережними і гранично пильними під час зимового відпочинку в горах необхідно навіть досвідченим мандрівникам.

«Увага! У горах значна лавинна небезпека» – це сигнал активізуватись не лише рятувальним службам, а й усім, хто готовий прийти на допомогу, долучитись до спільних операцій з порятунку людей. А таких випадків в українських Карпатах дедалі частіше…

Часто до зимових пошуків долучаються волонтери, які мають спільне коло друзів, які неодноразово здійснювали походи та сходження в Карпатах і високих горах у складі альпклубів, турклубів, досвідчені фрірайдери, активні туристи, альпіністи, які розуміють необхідність взаємодії рятувальних служб та волонтерів при пошуково-рятувальних заходах.

Тому, команда проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» й створює платформу співпраці громадських гірських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей для пошуку та порятунку людей в Карпатах.  Платформу  для вирішення завдань, пов’язаних із безпекою та порятунком людей в гірській місцевості.

В рамках проєкту проводиться низка навчань за напрямками.

«Навчання – одна з найважливіших речей, яка підтримує те, що ми робимо, це частина того, що робить нас експертами у своїх галузях, простіше кажучи, це необхідність. Ми використовуємо навчання для формування знань, умінь та застосування методів, щоб гарантувати, що ми готові реагувати, коли і де завгодно потрібні наші послуги. Скрізь для всіх.», каже Томаш Влох –   експерт та тренер з Гірської добровільної пошуково-рятувальної служби – Група Криніцка (Польща)

 

Навчання  із зимових рятувальних робіт (запобігання лавинам) проходило з 15 по 19 грудня 2021 року  у селищі Ворохта Івано-Франківської області.

 Участь у навчаннях брали представники організацій, які створюють платформу співпраці та побудову комунікації з чотирьох карпатських областей, і заявили про спільні наміри шляхом підписання Меморандум про співпрацю у сфері безпеки в горах між громадськими та державними організаціями

Основними темами навчання були: надання першої домедичної допомоги при травмуваннях, переохолодженні та обмороженні, запобігання лавинним небезпекам (загальні лавинні дослідження, переміщення лавинонебезпечною місцевістю, лавинний порятунок у команді…)

Під час практичної частини рятувальники та волонтери вправлялися у читанні лавинних оголошень, виборах інструментів визначення дій,  використанні обладнання, у тактиці дій…  Було також проведено імітацію пошуково-рятувальної операції, яка підсумувала навчання, під час якого рятувальники застосували здобуті знання.

Навчання відбувалися за участі тренерів-експертів з Гірської добровільної пошуково-рятувальної служби – Група Криніцка (Польща) (Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupa Krynicka) за фінансової підтримки Європейського Союзу

 

 Довідкова інформація:

Проект стосується питань особистої безпеки місцевого населення та туристів Карпатського регіону. Щорічно в регіон з туристичною метою прибуває понад 4 мільйони людей. Піші походи, мандрівки на велосипедах, рафтинг стають все більш популярними. Недотримання правил безпеки в горах, зміна погодних умов, недостатнє покриття телефонних мереж призводять до надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пошуком та рятуванням людей. Мережа підготовлених громадських пошуково-рятувальних груп у Карпатах, оснащена необхідним обладнанням слугуватиме для подолання загальних проблем та швидкого реагування на надзвичайні ситуації; підвищення безпеки на всій території Карпатського регіону.

Ініціаторами проекту є ГО „Асоціація гірських провідників «Ровінь»”  (Львівська область) в партнерстві з ГО «Гірський рятувальний центр», Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (Івано-Франківська область) та Гірський Добровільний Загін Рятування Група Криніцка (Польща).

Сторінка проекту на Facebook

Фінансується European Union in Ukraine