Подбай про безпеку в горах – завантаж додаток “Порятунок”

Походи в гори – це виклик, а зимові сходження на вершини й поготів. Кожен повинен серйозно ставитися, готуватися до походу, щоб гори приносили задоволення і приємні спогади, а не сумні наслідки.  Від сьогодні допоміжним засобом для порятунку в горах є розроблена інформаційна система з мобільним додатком «ПОРЯТУНОК» для кожного, хто вирушає в гори та дбає про власну безпеку.

Український аналог польського мобільного додатку “Ratunek” є простий та легкий у користуванні. У випадку надсилання сигналу SOS завдяки чітким координатам додаток дозволяє визначити місце перебування потерпілого та скоротити час пошуку і надання допомоги.

Програма передбачає швидкий пошук людей, які загубилися на місцевості (ліс, гори). Якщо особа загубилася чи трамвувалась, натиснувши тричі кнопку в спеціальному додатку, автоматично відправляється сформоване повідомлення. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати за допомогою sms. Маючи координати людини, встановивши з нею зворотній зв’язок та проаналівувши додаткові дані, її дуже легко знайти гірським пошуково-рятувальним службам та своєчасно надати необхідну допомогу.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ:

  1. Перед походом у гори завантажте на PLAY MARKET або APPLE STORE мобільний додаток ПОРЯТУНОК. Є доступні версії як для ANDROID https://bit.ly/3pBOttU так і на IOS https://apple.co/3pDTmCz
  2. Заповніть особисті дані та медичну картку (якщо вважаєте за необхідне), які одразу зберігаються на сервері системи.
  3. У випадку надзвичайної події запустіть додаток та натисніть тричі кнопку SOS (ваші дані надсилаються на сервер: номер телефону, координати, рівень заряду батареї)
  4. Дані опрацьовуються на сервері, після чого на карті у рятувальників з’являється червона крапка – сигнал біди.
  5. Координатор (черговий оператор) інформаційної системи по можливості з’ясує деталі (чи це не хибний виклик, стан потерпілого і т.п.), та передає дані рятувальникам відповідної області, на території якої зафіксована надзвичайна подія